×

#Raport bieżący 36/2017

Zawarcie umów kredytowych przez spółkę zależną

Raport bieżący nr 36/2017  (30.08.2017)

Temat: 

Zawarcie umów kredytowych przez spółkę zależną

Podstawa prawna: 

Art. 17 ust. 1 MAR

Treść raportu:

Zarząd URSUS S.A. informuje, iż  w związku z wyborem oferty spółki zależnej URSUS BUS S.A. z siedzibą w Lublinie na realizację kontraktów na dostawę pojazdów komunikacji miejskiej - autobusów i trolejbusów - do Lublina, Środy Śląskiej i Łomianek, Emitent, mając na uwadze dalszy rozwój spółki zależnej, przystąpił do długu spółki URSUS BUS S.A. z tytułu umów kredytowych zawartych przez URSUS BUS S.A. w dniu 28 sierpnia 2017 r. z Bankiem Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie w łącznej wysokości 43.245.742 zł.

Zobowiązanie Emitenta na rzecz spółki zależnej URSUS BUS S.A. jest jednym z zabezpieczeń umów kredytowych spółki z BOŚ S.A., przeznaczonych na finansowanie jej działalności oraz realizację wygranych przetargów.

Spłata kapitału w ramach umów kredytowych spółki URSUS BUS S.A. w wysokości 8.190.912 zł nastąpi jednorazowo do dnia 31 grudnia 2017 r. oraz w wysokości 35.054.830 zł do dnia 31 lipca 2018 r.

Warunki wyżej opisanych umów kredytowych zawartych przez URSUS BUS S.A. z Bankiem Ochrony Środowiska S.A. nie odbiegają od standardowych, ogólnie przyjętych przy tego typu umowach.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera Ursus i otrzymuj regularnie wiadomości ze świata rolnictwa, ogrodnictwa i transportu. Najświeższe informacje na wszystkie interesujące Cię tematy: ciągniki rolnicze, specjalistyczny sprzęt i maszyny, newsy branżowe, nowości produktowe i oferty współpracy.